133. den (Keelung)

26. června 2018 v 20:21 |  Den za dnem
Dnešní den jsme zavítaly do nedalekého pobřežního města jménem Keelung. Cesta vlakem byla celkem fajn...půl hoďky uteklo jak voda a my se skoro v pravé poledne ocitly na samém severu ostrova. Bylo super vedro a svítilo sluníčko, takže na fotky supr, ale my se vařily ve vlastní šťávě (doslova to z nás kapalo). Docela slušně jsme měly naplánovano. V Keelungu jsme chtěly vidět tři místa plus noční market a dopředu jsme si i zjistily autobuy, které nám celou návštěvu usnadnily. No v podstatě jsme popojížděly jen autobusem číslo 103.


Wangyou Valley

První naší zastávkou bylo údolí Wangyou, které spíš než vše jiné bylo kopcovité s nicotným větrem (i přes to, že jsme celou dobu chodily kolem pobřeží) a ani známkou stínu. No možná kousililinek zastíněné stezky tam bylo, ale v porovnání s celkovou cestou to bylo úplné nic. Lucka spálená až za ušima a já ve snaze okopírovat asijský styl jsem vytasila deštník a použila ho jako slunečník (i když všichni okolo měli deštníky s UV protekcí...no nevadí). O.o Po cestě jsme potkaly několik bunkříků (které na fotce bohužel nemám), soch (nebo nějaké takové umění), rybářské lodě s obříma žárovkama či místní muzeum.













Hle vpravo lidi s deštníkem





Lucka našla nějaké barevné houbičky


Košťata


Baťovský deštník v akci


Pavouk


Rybářské lodě


Muzeum


Barevné domky po cestě přes most na další místo/ostrov




Hepingdao Park

Jako druhý jsme chtěly navštívit ostrov Heping, na kterém se nachází Hepingdao Park. Ten je známý pro své pobřežní útvary vytvarovanými mořem a větrem. Po zaplacení vstupu (20 dolarů) jsme se vydaly na okružní stezku okolo tohoto malinkého parčíku. Zajímavostí pro nás byly přírodní mořské bazény, ve kterých se koupali místní.



















Mega loďka


Budka jako návštěvnické centrum v době oprav


Zhongzheng Park

Posledním místem našeho výletu, když nepočítám noční trh, který byl stejně po cestě na nádraží, byl chrámový komplex Zhongzheng Park, který se nachází na kopci v samém centru města. Než jsme ale k němu vylezly, tak jsme musely zdolat na 129 schodů (trošku se nám tím počítáním zkrátil čas) plus další menší schodečky a kopečky. :D Kousek pod vrcholem se nacházely tři propojené pagody, u kterých jsme se na chvíli zastavily na oddech. Po pauze jsme se už konečně dostaly až na konec. Tam se nacházely všelijaké sochy, chrámy a další náboženské objekty. Nejvíce nás zaujal týpek, který se přímo před těma největšíma sochama co tam byly protahoval (protože o par metrů dál byl úplně jiný vzduch -.-) a kazil tak fotku nejen nám, ale i pár dalším lidem. A protože jsme si z toho chtěly odnést víc než jednu ořezanou fotku, tak jsem se k němu přidala a na druhé straně sousoší se začala protahovat. No a týpek si hnedka odkráčel jinam... Výhra na plné čáře a prostor pro fotoblbnutí. :D



↑↓ 129 schodů



Propojené pagody


Při procházce pod pagodami



Hlavní vchod na vrchol



Výhled z vrcholku na město





Protahováním pro zdraví!












Keelung Night Market

Trh oproti jiným o něco delší (tři ulice do písmene L), ale jinač pořád na stejné brdo... No ale prošly jsme ho, stavily se do jednoho obchodu pro turisty a šly na nádraží.



Noční nábřeží :3



Celkem vzato příjemně prožitý den a Keelung hodnotím jako nejhezčí město Taiwanu. :P
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Galerie obrázků<----------------------Kam dál?---------------------->
Všechny články
Eliška Bahrová