119. den

12. června 2018 v 14:54 |  Den za dnem
Dneska jsme se rozhodly naštívít nedalekou Thajskou restauraci. Nikdo nemluvil anglicky, a tak jsme se tam dorozumívaly spíš pohledem než něčím jiným... Oni nám furt něco říkali a my dělaly, že úplně víme o co go. :D No prostě typické objednávání na Taiwanu. Jídelní lístek byl naštěstí přeložen i do angličtiny, ale objednací lístek opět jen čínsky. Vše jsme jako vždy podle přirovnávání znaků zvládly. Já jsem si dala krevety na kari s vajíčkem (250 TWD), což se nakonec ukázalo jako kari vaječina s několika krevetami, a Lucka si dala sladkokyselé krevety (200 TWD), které chutnaly jen po kečupu. K tomu všemu jsme dostaly džbán s vodou a mísu rýže (kterou jsme ani nedojedly), o které jsme si myslely, že je v ceně, ale nakonec asi nebyla. Naštěstí jsme měly s sebou studentské karty (bo jsem četla recenze, že studenti zde mají slevu), tak jsme nakonec platily jen za ty dvě jídla. Fajn změna, ale tež už se sem nevrátíme (hlavně i kvůli vysokým cenám).


PS: Nedávno jsem si ve slevě v obchodě koupila tři marakuji/passion fruit. Samotné byly dost kyselé, ale do pití se hodí báječně (to taky víme z našeho oblíbeného bubble tea). :3
2xPS: A protože už je červen a oficiálně začala tajfunová sezóna, tak na internetu sledujeme nejen zemětřesení (včera bylo malinké), ale i ty tajfuny. :D Jeden nás zrovna minul a dneska úplně zmizel z dosahu - tajfun Maliksi.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Galerie obrázků<----------------------Kam dál?---------------------->
Všechny články
Eliška Bahrová