7. den výletu okolo Taiwanu

12. dubna 2018 v 19:31 |  Den za dnem
Po projížďce na kole z předešlého dne jsme byly hodně spálené a unavené, tak jsme si řekly, že sedmý den výletu strávíme v parku. Byl nám doporučen jeden Tainanský park s jezírkem a trh, na kterém jsme si koupily ovoce. Mimo jiné bylo na trhu možné najít i oblečení či maso. Nejtrefněji jej vystihuje popis - trh na kterém si koupíš mikinu, která smrdí jak ryba a chutná jak papája. Celine nám ještě půjčila deku, ať si na ni můžeme v parku lehnout. Než jsme odešly, tak jsme posnídaly a uvařily si kávu.

Tainanský park

Přístroj proti stojaté vodě


Když jsme si tak seděly na dece, tak si za náma někdo přišel udělat selfie (nic neobvyklého), ale taky k nám přišli tři lidi formálně oblečeni a zeptali se, jestli by nám nevadilo, kdyby nám předvedli nějaký kosmetický přístroj. Nám to bylo celkem fuk, tak si k nám přisedli a vybalili kartáček na čištění pleti (doma mám něco podobného, ale na manuální pohon :D). Vyčistili nám jednu ruku, pak si udělali fotku a protože neuměli moc anglicky, tak nám ani nic moc nevnucovali (i když zrovna o tohle bych i zájem měla). Celkově nám docela zpříjemnili den.


Po sérii večeří na nočních trzích jsme konečně chtěly zajít do normální restaurace na dobré jídlo. Celine nám doporučila restauraci, která se specializovala na jehněčí hot pot. Taky nám na lístek čínsky napsala objednávku (jehněčí hot pot, nudle, rýži a vepřové s cibulkou). Takže když jsme konečně našly ono místo, tak jsme předaly "vzkaz" obsluze , která se nás pak jen ptala, jak velké porce chceme. Po objednání jsme si šly sednout do druhého patra, ze kterého byl hezký výhled na křižovatku pod náma.
Jehněčí maso v hot potu bylo i s kostmi. Samotné maso chutnalo jako hovězí vařené ve vývaru. Jediné co nam na celém jídle nechutnalo byly nudle, protože měly nějakou divnou příchuť (asi ze zázvoru, který u nich byl), jinač jsme se hodně a dobře najedly.


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Galerie obrázků<----------------------Kam dál?---------------------->
Všechny články
Eliška Bahrová