6. den výletu okolo Taiwanu

12. dubna 2018 v 19:05 |  Den za dnem
První ráno v Tainanu nám Celine doporučila půjčit si kola a projet se na nich k pláži. Tak jsme teda vyrazily k nejbližší stanici T-Biku a pokoušely se přijít na to, jak se kola půjčují. A protože jsme z toho byly úplně mimo, tak jsme poprosily poblíž stojící studenty, aby nám s tím vypomohli. Ti nám ukázali, že zaprvé je obrazovka dotyková (pak už to vše bylo jednoduché) a zadruhé jak vytáhnout kolo ze stojanu. Půjčení kola se dalo přes kreditku, ale kvůli jednomu (ze dvou kol co byly v této stanici) pokaženému držáku jsme musely přejít - teda já šla a Lucka už jela - na další stanici. Moje kolo mělo i kapsičku na mobil uprostřed řídítek, takže navigace probíhala přes google mapy. Kvůli špatně zadanému cíli, jsme si nadjely pár kilometrů (jely jsme přes chudobnou část Tainanu, kde jsme potkaly ospalý psí gang :D). Celkově jsme za celý den najely přes 23 kilometrů, a to v tom největším vedru a bez možnosti se někde schovat, protože jsme jezdily vesměs po hlavních silnicích. Po cestě jsme si taky udělaly zastávku na ledový čaj.Nakonec jsme ale dorazily k pláži, ke které se přicházelo skrz lesík (připadaly jsme si jako v Chorvatsku).


Pláž s černým pískem, řasami (ve vodě i na souši) a mušličkami v pískuCedule se zákazem plavání (pár lidí ve vodě bylo = cizinci)


U zaparkovaných zamknutých kol jsme si ve stánku daly klobásu na špejli za 25 TWD, která chutnala jak dochucená medem (nesnáším maso nasladko!!!!! tak jsem půlku dala Lucce).
Po zpáteční cestě jsme jeli kolem pěkného nábřeží


Jak se tady chodí s košem? Stačí jít za zvukem Beethovena a tam vyhodit přímo do popelářského auta svoje odpadky.


Večer po výletu na kole jsme navštívily druhý větší noční market (takový dav jsem ještě nezažila). Prošly jsme (spíš pluly s davem) jen jednu uličku, ve které jsme si koupily sladké balené pečivo, a hned potom jsme odešly z tohoto hrozného místa.Večeře se konala v 7/11 (rýže s tofu v červené omáčce)

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Galerie obrázků<----------------------Kam dál?---------------------->
Všechny články
Eliška Bahrová