4. den výletu okolo Taiwanu

12. dubna 2018 v 16:54 |  Den za dnem
Na hostelu v Kentingu nám čtvrtý den takový děda (Ital v důchodu původem od Milána cestující po Ásii) doporučil navštívit nejjižnější bod Taiwanu. A tak jsme si zase řekly, že bychom tam mohly dojít pěšky. Trasa dlouhá necelých 10 kilometrů nám zabrala dvě hodinky. Šly jsme po čtyřproudové silnici po které občas projel autobus či auto, ale hlavně nás po ní míjely skůtry, které si v Kentingu můžete půjčit doslova na každém rohu. Po cestě jsme viděly hodně věcí. Například mrtvou kočku, mrtvou kunu, živého psa, dopravní značku upozorňující na přechod krabů přes silnici, turistu cizince jdoucího v opačném směru nebo obří šutr ve vodě (Sail Rock). Na posilněnou jsme si koupily ledovou třetinku piva a po přímém slunku kráčely přímo k cíli.Sail Rock (= plachetnice)Nejjižnější místo ostrova (chvíli jsme tam pobyly, ale kvůli návalu lidí na tak malinkatém prostoru jsme asi po 10 minutách odešly)

Pro cetu zpět jsme využily autobus (22 TWD). A jelikož nám bylo strašné vedro, tak jsme si po cestě na pláž koupily ledové čaje (pomerančový a s bubbles).


Večeři jsme šly opět splašit na noční market.Jako předkrm jsem si dala palačinku s jarní cibilkou (uplně ta v pravo) za 30 TWD


Jako hlavní chod byly knedlíčky za 70 TWD.A jako zákusek smažené mléčné kuličky za 20 TWD.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Galerie obrázků<----------------------Kam dál?---------------------->
Všechny články
Eliška Bahrová