3. den výletu okolo Taiwanu

12. dubna 2018 v 12:24 |  Den za dnem
Třetí den jsme měly vyjet expresním autobusem z Kaohsiungu do Národního Parku Kenting. Trochu nám dělalo problém najít autobusové nádraží, ale nakonec se to po půl hodince hledání podařilo (několikrát jsme kolem toho místa prošly, ale nádražní budova vypadala jako nějaká garáž, takže jsme si toho ani nevšimly) a my si koupily lístek na palubu. Po cestě, která trvala 3 hodiny, jsme projížděli kolem rýžových políček, plantáží s palmami, mangy, cibulemi, husami, kuřátky a nádržemi s rybami.


Ubytování jsme měly přímo na hlavní ulici. Byl to hostel s pokoji bez oken. Celkový dojem byl dobrý, až na zásuvky v pokoji, které byly na dva kolíky, a my máme pouze tříkolíkové adaptéry, takže jsme si musely nabíjet mobily a powerbanky u recepce nebo na záchodě.


Hned po check-inu jsme se vydaly na pláž, kolem které tekla smradlavá řeka.


Dalším překvapením byla cedule se zákazem plavání.


Kolem druhé hodiny odpoledne bylo na pláži k vidění minimum lidí (1 člověk na 10 metrů čtverečních). A když už tam někdo z domácích byl, tak zahalený a s deštníkem proti slunci.


Vlny na pláži byly obrovské, takže ani my si netroufly jít dál než po kolena do vody.

K večeru se na pláži začalo objevovat stále větší množství lidí (slunko už nebylo tak ostré, aby se opálili). My jsme naopak kvůli tomu odešly, ale než jsme zamířily na hostel, tak jsme se opláchly a smyly ze sebe písek.


Na večeři jsme se rozhodly dojít na noční trh, který byl od našeho ubytování coby dup. Stánky byly po obou stranách silnice, kudy normálně projížděly auta, autobusy i skůtry. Celkem byl trh dlouhý 2 kilometry a jídlo se mnohdy opakovalo. Oproti všem ostatním nočním marketům zde bylo hodně stánků s alkoholovými míchanými koktejly (cena byla vysoká, takže jsme jen pozorovaly barmany v akci...200 TWD a výš).


Jako první jsme si obě vybraly hot dog na špejli s kečupem a se sýrem za 60 TWD (těsto chutnalo na můj vkus moc sladce).Pak jsem vyzkoušela banánovou palačinku s kondenzovaným mlékem opět za 60 TWD (tohle místo sladké chuti bylo zase nějak nakyslé).
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Galerie obrázků<----------------------Kam dál?---------------------->
Všechny články
Eliška Bahrová