10. den výletu okolo Taiwanu

13. dubna 2018 v 15:31 |  Den za dnem
Ráno jsme si v Alishanu zašly na snídani, kterou jsme měly v ceně pokoje (poukázka na snídani v nedaleké restauraci). Snídaňový bufet byl tááák odlišný od těch našich. Docela jsem i byla z výběru zklamaná. Na talíř jsme si nasbíraly špenát, slané opražené arašídy a kukuřici, do dvou misek jsme si daly rýži a takovou kynutou housku bez jakékoli chuti a k tomu všemu jsme si nalily kafe (a já pak vypila ještě kelímek teplého sojového mléka). Najedla jsem se, ale vůbec mi to nezapadalo do snídaně...maximálně ta houska s kafem a mlékem.


Druhý den v Alishanu byl o hodně příjemnější než ten první. Počasí bylo od rána skvělé (na rozdíl od předešlého dne, kdy se odpoledne začala dělat mlha a s tím se i dost ochladilo).


Po snídani jsme až do 13:00 měly čas, na kdy jsme měly koupený lístek na mini autobus, který nás měl dopravit z Alishanu přímo až k Jezeru Slunce a Měsíce (3 hodinnový Sun Moon Lake Experss za 321 TWD).


Od vlakové stanice Zhaoping, ke které jsme došly za půl hoďky z městečka, jsme si zvolily Sunrise Trail (stezka pro východ slunce) dlouhou 2,5 km.
Kvůlu nedostatku času jsme došly pouze ke stanici Zhushan, která se nachází ve výšce 2 451 m.n.m., a ze které byl nádherný výhled na okolní krajinu.

Po cestě zpět k hotelu jsme se ještě prošly po stezce v oblacích.
A prošly jsme se i kolem už skoro odkvetlých třešní (cherry blossoms).


Zeď pošty v Alishanu (bohužel byla zavřená, takže pohled nemáme)


Cesta z Alishanu k Jezeru Slunce a Měsíce byla jako tankodrom. Kvůli opravám na silnici jsme nabrali veliké zpoždění, takže jsme u jezera pobyly jen 20 minut, během kterých jsme si stihly akorát zajít do 7/11 pro sváču a najít zastávku, ze které nám odjížděl přímý bus do Taipeie (cena nás trošku překvapila, ale tak co už...přece tam nezůstanem). Následující fotky jsou tedy foceny z okýnka z autobusu. 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Galerie obrázků<----------------------Kam dál?---------------------->
Všechny články
Eliška Bahrová