38. den (Confucius Temple)

24. března 2018 v 19:56 |  Den za dnem
Cílem dnešní cesty bylo nafotit jeden chrám (Confucius Temple), stavit se do Carefouru a dojít až na noční market pro večeři (Ningxia Night Market). Ovšem samotný Konfuciův chrám mě překvapil. (Konfucius byl čínský filozof žijící v letech 551 - 479 př. n. l.) V jeho okolí se totiž nacházel další chrám (Dalongdong Baoan Temple) a park (Sousední oblouk Shengyuan, 鄰聖苑牌樓). Nějak jsem čekala jednu pudovu a tradá, ale takový komplex vůbec ne. Přálo nám i slunečné počasí, takže jsme z toho měly pěknou procházku s kapkou historie. A protože mám ze dneška více fotek než obvykle, tak úvod už nebudu nijak natahovat a popíšu vše důležité u fotek. :)

Nevidím, nemluvím, neslyším a nesahám?


Vstup do Konfuciova chrámuSošky s podobou KonfuciaZasazené stromy symbolizující Konfuciovy žákyZa celou dobu strávenou u chrámů nám nad hlavou proletělo snad 6 letadel (nedaleko se totiž nacházelo menší Taipeiské letiště Songshan)

Hlavní Konfuciův chrámKdyž jsme došly k poslednímu chrámu, tak k nám přišel pán/průvodce a nabídl nám hru. Dal nám mapku, na které je zobrazených 5 ukrytých symbolů, které musíme najít a nafotit. A když všechny fotky přineseme a ukážeme mu je, tak prý dostaneme nějaký dárek! Hurá do toho!


1. jednorožec


2. malé sošky Budhy


3. rytina


4. zelené příšerky na stropě (musel nám poradit, abychom vešly dovnitř chrámu)


5. 72 ptáků na střeše


A naší odměnou byla → krásná složka! :)


Také nám bylo doporučeno vzít si jednu kartičku s Konfuciovou větou


Confucius Analectic Lots - č. 42
Zi-gong se zeptal Konfucia, jak se má chovat k přátelům. Konfucius mu odpověděl. "Raď jim nejlépe jak umíš a správně je veď. Pokud to nepůjde, tak přestaň. Neponižuj se."Interiér chrámu


3D model stropu

Kaligrafická místnost


Pár věcí jsme si i vyzkoušely (ale mnohdy to šlo dětem lépe než nám) :D


Znaky číslovek z provázků


Sousední oblouk Shengyuan (takový parčík se soškami a jezírkem)


Krmení divé zvěře?


Jezírko s drakem a rybami

A protože je rok psa...V jezírku plavali čínští kapříci (kapr koi)

Přímo naproti hlavnímu vstupu se nacházel další chrám - Chrám Dalongdong Baoan (oproti Konfuciovu chrámu byl poněkud zanedbalejší, ale o nic méně krásnější)


Dračí sošky strážicí bránu


Vnitřní strana brány k chrámuNádoba na zapichování vonných tyčinek jejíž popel se nikdy nevyklízí (hledala jsem nějaký oficiální název, ale nikde nic...ale hodně se to přirovnává ke kostelnímu kadidlu)


Malby na stěnách chrámu
Mezi Konfuciovým chrámem a nočním marketem se necházel Carefour, takže krátká zastávka pro "něco" na toust byla nutností (198 TWD za 750 g Nutelly) :P


Noční market NingxiaPrakticky se jedná o dlouhou nudli po jejíž bocích jsou natlačeny stánky, takže narážení do jiných lidí je takřka nevyhnutelné a s postupujícím časem i nutné pro postup vpřed. Osobně se mi Ningxia market líbil o dost méně než ten na Shilinu, který je mnohonásobně větší (je na něm k nalezení i oblečení) a hlavně má širší průchozí uličky.


Za jídelní uličkou jsou o něco dále postaveny stánky s různými zábavními (pouťovými) atrakcemi u kterých neseděly jen děti


Naší první ochutnávací zastavkou byl stánek s jarní rolkou připravovanou na páře (45 TWD)
Náplň se skládala z oříšků, zelí, salámu, koriandru a k našemu překvapení - sušeného masa. Rolku jsem snědla do tří čtvrtin...až po hnusně sladké sušené maso. (příště se musíme dívat pozorněji)


Jako druhý chod jsme zvolily dezert. Už několikrát jsem se na toto jídlo dívala na Shilinu. A celkově jsme zhodnotily, že nejlepší jídlo je sladké jídlo, protože o něm už dopředu víte, že bude sladké (a ne naopak čekat slané a ejhle..zase sladké). Naplněná placka s naškrábanými oříšky v karamelu, dvěma kopečky zmrzliny a koriandrem. Mňamka za 45 TWD.


*kalíšky s pěnězi ve stáncích jsou na Ninxia marketu časté; drobné nazpět si máte vzít sami (jak by to asi dopadlo v Česku?) :D


Kvádr karamelových oříšků a struhadlo
Na poslední jídlo jsme byly postaveny do fronty za stánekSmažená placka s jarní cibulkou a nějakými listy (45 TWD)


Objednala jsem si hned dvě (jednu sladkou a jednu pálivou), aby mi zbylo domů


Ovšem tolik nacucaného oleje jsem nečekala...ale chuťově ok (pálivá o trošku lepší)

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Galerie obrázků<----------------------Kam dál?---------------------->
Všechny články
Eliška Bahrová