7. den (Bubble Tea)

21. února 2018 v 14:47 |  Den za dnem
Tak dneska se nám počasí úplně nevydařilo. Prší a je zima. Nejlepší variantou pro strávení sedmého dne je tedy zůstat vevnitř a vylézt akorát na večeři do lokálních restaurací. Po pár projitých minutách od pokoje jsme vybraly restauraci kde připravují smažené i nesmažené varianty mnoha knedlíčků. Ve třech jsme si objednaly dohromady 30 knedlíčů (pálivé s kimchi, kari, s kukuřicí, s pórkem, se zeleninou, s krevetou a čisté). Dochutit se daly různými omáčkami, které jsou položeny na každém stole (např. sójovou nebo pálivou). Objednává se na malém papíru, kde se napíšou počty jednotlivých druhů knedlíčků a číslo stolu. Po chvíli donesou jídlo na stůl a platí se u kasy, kde se donese lístek. Za 30 knedlíčků jsme platily 169 taiwanských dolarů, což je cca 123 Kč. Po jídle jsme ještě zašly zkusit tolik známý Milk Bubble Tea (čaj s mlékem a kuličkami z manioku). Já si dala teplou variantu a Lucka zkusila studenou s ledem (každý za 35 dolarů ~ 26 Kč). No a upřímně je to pěkný hnus....myslím tím ty kuličky. Znovu si to už nedám. Přibližně by se to dalo přirovnat k želé (akorát hnusnější).

Objednací lístek


Smažené knedlíčky (vařené jsem nestihla vyfotit, jaký jsme měly hlad) a pálivá omáčka v misce vedleMilk Bubble Tea (studená varianta)...dole jsou vidět černé kuličky(teplá varianta...po chvíli jsme si je s Luckou vyměnily a já dopila teplou variantu místo studené)


Záběr na odporné žužu maniokové kuličky


Po příchodu na pokoj jsem si řekla, že bych mohla nafotit ty taiwanské dolary (TWD = nový taiwanský dolar = NT$). Tak a tady jsou...papírovky 1000, 500 a 100, a pak centy po 50, 10, 5 a 1. 1 NTD ~ 0,73 CZK 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Galerie obrázků<----------------------Kam dál?---------------------->
Všechny články
Eliška Bahrová