14. den (Tamsui)

28. února 2018 v 17:43 |  Den za dnem
Cílem dnešního dne byl Tamsui District v New Taipei City (poslední a zároveň nejsevernější stanice červeného metra...půl hodiny autobusem a hodinu metrem). Počasí ze začátku bylo jakžtakž. Občas poprchávalo, ale na schovávání se vevnitř to ještě nebylo. Ovšem po cestě na sever k moři nás stihl takový liják, že jsme se musely schovat pod stromem. To ale jen na chvíli. Pak jsme se radši rozhodly pokračovat v cestě (protože to nevypadalo, že by mělo přestat pršet) až k Mostu milenců, kde jsme se uchýlily do OK Martu. Tam jsme si dali kafíčko (ideální by bylo s rumíčkem) a sladké pečivo, a čekaly jsme až přestane pršet. Po necelé hodině skutečně přestalo a my si mohly jít nafotit okolí a již zmíněný Most milenců, před kterým se nachází nápis LOVE. Na druhé straně mostu byly k vidění sochy králíků (dokonce i králičí rodinka). Od mostu jsme pokračovaly po cestě kolem moře (ústící řeka do moře....takže asi jsme už šly kolem řeky) zpět ke stanici metra. Počasí se k večeru krásně vybralo a dokonce nám i zasvítilo na nějakou dobu sluníčko. Západ slunce byl už bez mráčků.

*28.2. - Památeční den míru (228 Peace Memorial Day připomíná protivládní povstání a masakr, který se odehrál 28.2.1947), státní svátek

Přesedání z autobusu na metro...asi pět minut jsme hledaly stojedničku :D a ona přímo nad náma


Modlící se týpek z Kanady s biblí


Ozdobené cihlové baráčky kolem vody


Troška koupání k nezaplacení (čvachtání v botách a špinavé kalhoty v ceně)


Kafíčková přestávka v OK Martu a snaha alespoň trochu uschnout (a to jsem měla deštník i pláštěnku...ale náhlá průtrž mračen nás překvapila a než jsem se oblékla, tak jsem i zmokla)


LOVE před Mostem milenců (stála se fronta na focení)Přímo před OK Martem


Most milencůKrálíčci všude kam se podíváš


Čokoládový svět (vstupné drahé, tak jen z venku...bo čokoládu máme u nás doma taky) :DDoky na druhém břehu (aneb pokračování příště?) :)


Pohled zpět (odkud jsme přišly)
Univerzita dotovaná Oxfordem
Cestičkou opět k voděStreet Artista
Promenáda s obchůdky


Něco s chapadly ve friťáku (Lucka si vystála řadu na kyblíček a já pozkoušela z ochutnávek, kterých bylo kolem dokola dost)


Old street :D (jídlo, masáže a mnoho dalšího)Západ slunce pod nasvícenými stromy
Při cestě zpátky jsme stojedničku už nehledaly, zato jsme nemohly najít zastávku :D několika minutové bloudění kolem veže jsme mohly považovat za zářivé zakončení dne

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Galerie obrázků<----------------------Kam dál?---------------------->
Všechny články
Eliška Bahrová